Prezentacja nieruchomości na mapach Google

Kolejny sposób na prezentację nieruchomości

Aktualnie budownictwo jak nigdy dotąd przeżywa bardzo dynamiczny rozwój. Istnieje zatem zapotrzebowanie na profesjonalną obsługę klientów w zakresie pośrednictwa w handlu nieruchomościami. Biura nieruchomości oferują swoje usługi docierając do potencjalnych klientów w coraz bardziej wyszukany sposób. Nikogo nie dziwi dziś biuro nieruchomości wyposażone w najnowsze technologicznie narzędzia wspomagające pracę, prezentację nieruchomości czy skracające do minimum czas uzyskania informacji. Strony internetowe, kioski multimedialne w najbardziej ruchliwych miejscach, reklama prasowa, telewizyjna i radiowa to dziś powszechne nośniki ofert biur nieruchomości. Spektrum możliwości ciągle się rozszerza.

11 marca 2008 r. firma Google uruchomiła polską wersję Google Maps. Oto kilka możliwości tego systemu z przykładami.

Google Maps
Strona dostępna jest pod adresem maps.google.com Prosty intuicyjny interfejs, mapy satelitarne, rastrowe i hybrydowe, ogromne możliwości wsparte systemem geolokalizacji dają szereg nowych narzędzi do prowadzenia kampanii reklamowych ofert biur nieruchomości. Od prostych elementów jak mapa dojazdowa do biura lub do nieruchomości po zaawansowane mapy z obrysem nieruchomości połączone z prezentacjami multimedialnymi. Każdą mapę można wydrukować lub przesłać np. mailem do klienta.

Do pełnego wykorzystania systemu przy tworzeniu map nieruchomości może być przydatny zestaw nawigacji satelitarnej GPS. Zwłaszcza w terenie, przy prezentacji działek budowlanych, działek rekreacyjnych i rolnych może okazać się przydatna możliwość odczytania współrzędnych geograficznych. Często naniesienie ich na mapę może być jedynym sposobem dokładnego określenia lokalizacji nieruchomości. Można też próbować wyszukać lokalizację wpisując w pole wyszukiwarki nazwę miejscowości, ulicę nr domu.

Przyszłość to Street View
Chcesz zobaczyć okolicę gdzie inwestujesz ? Nic prostszego ! Kliknij lokalizację a potem przewodnika przykład . Street View działa tylko w USA, ale są już zapowiedzi opracowań dla najwiekszych miast w Europie. Miejmy nadzieję, że Street View zawita również do Polski.View Larger Map


Istnieje możliwość zaimplementowania map na stronie biura nieruchomości. Firma Google udostępnia w tym celu Google Maps API Prostota skryptów w połączeniu z dokładną dokumentacją pozwala na bardzo zaawansowane wykorzystanie map w prezentacji ofert nieruchomości. Baza danych zawierająca współrzędne geograficzne położenia nieruchomości umożliwia ich prezentację na wiele interesujących sposobów. Dodatkowym atutem posiadania w bazie danych współrzędnych geograficznych jest takie ich filtrowanie aby możliwe było wyświetlenie ofert nieruchomości położonych w okreslonej odległości od wyznaczonego punktu.

Swoje odpowiedniki dla Google Maps API przygotowały również MSN i Yahoo. Nie brakuje też rodzimych rozwiązań.

Dzięki mapie zapowiada się prawdziwa rewolucja w sposobie prezentacji danych uzupełnianych online informacjami generowanymi w ramach programów reklamowych.


Nieruchomości Poznań

Uwaga ! Jeżeli jesteś producentem lub dystrybutorem prezentowanych tu urządzeń i technologii zareklamuj się na tej stronie. Więcej inforamcji znajduje się w dziale reklama.


 

opracowanie:
agencja 1001
biuro@ithome.pl